Zablokovaný krk

Pro moderního člověka, který je spojen se sedavým zaměstnáním a nedostatkem pohybu, je zablokovaný krk velmi nepříjemnou součástí mnoha dní a nocí. Pokud nevěnujete pozornost židli, na které sedíte, správné poloze páteře ani nutným cvikům k jejímu uvolnění či posílení, tak budete se zablokovanou krční páteří bojovat opakovaně. Nyní se podíváme na možnosti prevence a případné nápravy.

Jak se zablokovaná krční páteř projevuje?

Původcem bolesti bývá zpravidla některý z nervů, který je lidově řečeno “skřípnutý‘‘. Bolest se následně projeví i při malém pohybu krku, případně může krční páteř bolet stálea šířit se až k ramenům, hrudníku a samozřejmě bude prostupovat i hlavou. Existuje mnoho důvodů zablokování krční páteře. Prudký pohyb při sportu a celkově jakýkoliv nevhodný pohyb např. i při spánku. Často ani nemusíte vědět, kdy k problému došlo, pouze se projeví.

Příznaky jsou individuální. Můžete se setkat s bolestí hlavy, bolestí, která vystřeluje s různou mírou intenzity, případně nevolností a závratí. A jak se těchto příznaků zbavit? Na to se ihned podíváme.

Hlavní je prevence

Zablokovaná páteř nepatří mezi problémy, se kterými musíte okamžitě navštívit lékaře. Nicméně záleží na délce trvání obtíží, a zda se budou navracet. U zablokované krční páteře lze vycházet z relativně jednoduchých rad a doporučení.muž, píšící na laptop

1)      Věnujte pozornost poloze, ve které pracujete a píšete.

2)      Dávejte si každou hodinu několik minut pauze a proveďte cviky na procvičení.

3)      Zakupte si na spaní anatomický polštář.

4)      Každý týden věnujte alespoň dvě hodiny sportu.

Vyhledejte lékařskou pomoc

Bohužel většina lidí na prevenci nedbá, což má za následek zástupy pacientů v lékařských ordinacích. Vy sami se k lékaři vydejte, pokud vaše obtíže přetrvávají nebo se dokonce zhoršují. Navštivte ho také v případě, že vás krk bolí v souvislosti s úrazem. Někdy stačí jen špatně provedený kotoul či prudké zabrzdění v autě a problém je na světě.

Lékař vás prohlédne a zvolí další vhodný postup. Někomu stačí jen pár dní odpočinku, jiného čeká několika měsíční rehabilitace a předpis na cvičení do konce života. Sami to jen těžko odhadnete. Rozhodně ale nevolte možnost domácí léčby bez porady s lékařem. Krční páteř máte jen jednu. Navíc v ní vede mícha, kterou si jistě nechcete nevědomky poškodit. Vážnější příznaky mohou napovídat o vyhřezlé plotýnce. Ta se nejčastěji projevuje výstřely bolesti až ke konečkům prstů na rukou.

Každý člověk je originál. Co platí u jednoho, nemusí platit u druhého. Prevencí ale nic nezkazíte, možná právě naopak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno