Natažený sval

Natažený sval je často důsledkem nedostatečného prohřátí a protožení těla. Natažený sval může být pěkně nepříjemý. V článku se dozvíte více informací o nataženém svalu.

Natažený sval je častější u „svatečních sportovců“, kdy dlouho nesportovali a najednou těla podává velký sportovní výkon. Tito sportovci často absutně vynechávají zahřátí těla a protažení těla a přejdou hned na samotnou sportovní činnost. To se jim často vymstí a výsledkem je natažený sval. K natažení svalu dochází při dynamické činosti. Například u fotbalu, atletiky atd.

Natažený sval prevence

Prevenci proti nataženému svalu je především se před každou sportovní činnosti nejprve důkladně prohřát. K prohřátí nám poslouží nějaká lehčí aerobní aktvita. Například pomalejší běh. Až bude naše tělo zahřáté, tak teprve můžeme přejít k protožení těla. Poté již je naše tělo připravené na sportovní výkon a můžeme začít se samotnou sportovní činnosti.

Natažený sval léčba

Když zjsitíme že máme nataženy sval, tak by jsme měli okamžitě přestat s jakýmkoliv pohybem a ukončit sportování. Na začátku je nejlepší postižené místo zaledovat ledem. Ale nedávejte led přímo na postižení místo, led zabalte ho hadry nebo něcěho podobného. Zdroj (1) uvádí že u menších svalů trvá léčba cca týden, u velkých svalových skupin se léčba může protáhnout až na jeden a více měsíců.

Zdroje článku:
1) http://www.fitplus.cz/sport/co-s-natazenym-svalem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno