Golfový loket – oštěpařský loket

Je bohužel velmi dobře známo, že se naše tělo postupem času opotřebovává a v nemalém procentu případů platí, že sportem dojdeme pouze k trvalé invaliditě. V tomto článku se podíváme na problém, který je spojen s řadou sportů, při kterých používáme hole či rakety všeho druhu. Jedná se o golfový loket nebo chcete-li oštěpařský loket.

Jak se projevuje?

Projevuje se bolestí v oblasti lokte, která má tendenci se navracet a odeznívat velmi pomalu. Jak jsme si již řekli mnohokrát, tak bolest je pouze symptomem, který nás navede k původci problému. Mohlo by se zdát, že se jedná o stejný problém, jako je mnohem známější tenisový loket. Pravda je to ovšem pouze částečně.

Golfový loket se projevuje bolestí na malíkové straně lokte, jednoduše tedy tam, kde máte malíček. Bolest u tenisového lokte se projeví zpravidla při úchopu, ale u golfového lokte je bolest spojena s krouživým pohybem zápěstím, ohnutím dlaně směrem dolů a ohnutím prstů. Nemusíte se obávat, pokud vás bude malíková část lokte bolet i při pouhém dotyku. Jedná se jen o další nepříjemný symptom golfového lokte.

Kdo tím nejčastěji trpí?golfová taška s golfovým náčiním

Na golfový loket trpí, jak už sám název problému napovídá, především sportovci. Může za to jednostranný namáhavý pohyb, který v souvislosti s konkrétní aktivitou vyvíjejí. Nejčastěji vzniká při golfu, ale setkat se s ním můžeme i v případě jiných druhů sportu. Máme na mysli například hod oštěpem, basketbal nebo jakýkoliv sport, ke kterému je zapotřebí hůl, raketa a další náčiní.

Ovšem na golfový loket netrpí pouze sportovci. Přihodit si ho může i žena v domácnosti, která často žehlí. To samé platí i o ostatních monotónních pracích, které jednostranně zatěžují naše tělo.

Možnosti léčby

Pokud vás začne trápit golfový loket, tak je v prvé řadě nutné omezit jeho zatěžování. Po případné konzultaci s lékařem je možné využít řadu protahovacích cviků, ale s těmi si bohužel nevystačíte. Pro co nejrychlejší zotavení je dobré loket zafixovat a důkladně mazat protizánětlivými mastmi či gely. U profesionálních sportovců se využívá i dalších postupů, jako jsou kortikoidové injekce nebo využití krevní plazmy.

Lékaři často doporučují léčku rázovou vlnou. Ta působí skvěle proti zánětu a dokáže uvolnit svalstvo v postižené oblasti. Díky moderním technologiím umožňuje přesně zacílit pouze na problematickou oblast a není nutné proceduru opakovat příliš často (zpravidla tři krát s odstupem dvou týdnů). Nicméně lze důvěřovat nejen metodám moderní medicíny, ale i starším a také velmi účinným léčbám. Čínská medicína a konkrétně akupunktura nebo baňkování mají při léčbě golfového lokte skvělé výsledky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno