Domácí posilovna za pár korun?

Řadu lidí už určitě mnohdy napadlo, zařídit si doma maličkou posilovnu. Na první pohled se to může zdát jako bláznivě drahý nápad, jenže pokud se nad tím zamyslíte, vybavit posilovnu tak, aby si v ní zacvičil každý běžný kluk a zvládl protrénovat všechny hlavní svalové partie, může vyjít i relativně levně. Nevěříte? Pojďme se několik tipů, jak levně vybavit domácí posilovnu, podívat!

Posilovací lavice bude základ

Základem celé posilovny musí být posilovací lavice. Jsme-li finančně omezeni opravdu hodně, pak jednoduchá polohovací bez přídavných stojanů (kvalitní se dá sehnat už kousek nad hranicí dvou tisíc korun). Máme-li v peněžence o trochu více, kolem šesti tisíc je hranice, kde se dá pořídit polohovatelná lavička se stojany na velkou činku (třeba i se značkou Kettler).

Teď něco do rukou…

Lavičku máme, teď už jen něco do rukou. Samozřejmostí by měly být dvě jednoručky – vystačíme-li si s vahou do 10 kg na ruku, vyjde každá z nich na necelých osm stovek. Chceme-li dvacítky, pak bude cena o pět set korun vyšší. Při výběru jednoruček je ale vhodné myslet na to, aby vnitřní průměr použitých kotoučů korespondoval s průměrem osy na velkou činku, kterou bychom si měli pořídit také. Většinou se bude jednat o nejčastějších 30 mm – tzn. kotouče z jednoruček Vám půjdou po sundání použít i na obouruční nakládací činku a zase máme pár korun ušetřeno. Za kolik se dá pořídit osa na takovou činku? Stačí-li nám délka 1,5 m (a to by stačit měla), pak za necelých tisíc korun.

Posilovací věž: ano nebo ne?

Posilovací stroj pro izolované procvičení dalších partií nutností není a je vhodnou volbou jen tehdy, pokud máme peněženku přece jenom podstatně plnější. Nejlevnější stroje, které jsou dostatečně kvalitní, začínají u hranice 12.000 Kč.

Další drobnosti…

Máme-li jednoručky, je určitě vhodné pod ně na zem dát buď tlustý koberec a nebo gumovou podložku. Ta většinou stojí okolo tisíce korun, cena se liší dle tloušťky a celkového rozměru. V domácí posilovně by na zdi nemělo chybět zrcadlo – ideálně vysoké minimálně stejně jako cvičící člověk. Velmi vhodnou volbou na doplnění domácí posilovny jsou i žebřiny a k nim bradla na shyby úzkým i širokým úchopem (mnohdy použitelné i na tricepsové kliky). Dřevěné žebřiny stojí 3.500 Kč, kovová bradla dalších 1.800 Kč.

Za kolik tedy celkem?

Posilovací lavička se dvěma páry jednoruček, velká činka, žebřiny a bradla – to je kombinace, která zaručeně dokáže potrápit všechny svalové partie. Vyjdeme-li z nejúspornějších výše uvedených možností, zjistíme, že se vejdeme těsně pod hranici 10.000 Kč. A to už není zase tak drahá volba, jak se při úvodním rozmýšlení zdálo, nemyslíte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno