Se svalovou horečkou má zkušenost každý, kdo se věnoval sportu. Nejčastěji se svalová horečka objevuje u začínajicích sportovců nebo u lidí, kteří se ke sportů vrací po delší době nebo začínají s novým sportem.
Svalová horečka se většinou objevuje druhý den ráno po předchozím dni, kdy jsme měly trénink. Svalová horečka jako taková je způsobená tím, že ve vašich svalových vláknech se vytvoří malé trhlinky. Nemusíte se však vůbec ničeho bát, ale to úplně normální proces v těle. Jednotlivá svalová vlákna se regenerují, aby budoucí trénink mohly zvládnout lépe. Dojde tedy ke zlepšení. Sval bude mít poté více síly, vytrvalosti a odolnosti.
Léčba svalové horečky aneb jak se jí zbavit
Svalová horečka většinou trvá několik dnů. Nejhorší bývají první dny, pak už se to postupně zlepšuje. Nejlepším lékařem je většinou tedy čas. Regenerace svalu je tím delší, čím bylo větší namožení vašich svalů. Počítejte s tím, že u začátečníků nebývá vyjímkou, kdy svalová horečka trvá i 5 dnů.
Začátečníci by měly se sportem začínat postupně
Spousta lidí, kteří začínají se sportem dělají tu chybu, že hned začínají sportovat velmi intenzivně. Výsledkem pak je opravdu hodně silná svalová horečka. Vždy myslete na to, že je potřeba začít sportovat postupně. První trénink by měla být intenzita opravdu hodně nízká, další den si můžete ověřit jaká bude reakce vašeho těla. A vaše tréninkové dávky můžete postupně zvyšovat. Tělo si musí prostě na pohyb zvyknout.
U pokročilých sportovců se svalová horečka objevuje pouze po hodně těžkých tréniních nebo když výrazně změníme způsob tréninku nebo jednotlivé tréninkové prostředky. Tělo si vždy musí zvyknout.