Svalové křeče

Dnes se podíváme na svalové křeče. Svalové křeče nás častěji chytají v teplém a vlkém prostředí.

Příčiny– většinou se jedná o špatné zásobení svalů tekutinami, nedostatek minerálů, přepětí, psychické blokády, nevhodné oblečení, nebo jde o šok z podchlazení. Co pomáhá?

1. Zvyště přísun tekutin. Myslete na to, že žízeň je fyziologicky opožděnou reakcí, to znamená, že přijde teprve tehdy, když ztráta tekutin již vedla ke ztátě výkonu. Proto bychom měli pít vždycky dříve, než budeme mít pocit žízně. Nejlepší nápoj je uhličitá minerální voda, do které stříkneme trošku citrónové nebo jablečné šťávy.

Svalové křeče minerály

2. Látková výměna ve svalech je zvláštní měrou odkázána na minerály.

Svalové křeče

V případě křečí lékaři předepisují nebo doporučují velmi rádi magnéziové preparáty. Přitom ale není vůbec jisté, zda tyto produkty pomohou při všech druzích svalových křečích. Zda pomáhá sportovcům magnézium, není také v žádném případě jisté, protože jejich křeče jsou velmi často vyvolány špatnou sportovní přípravou nebo nesprávně prováděnými pohyby. Potraviny s vysokým obsahem magnézia jsou pšeničné klíčky, lněná semínka, ořechy, černý chléb a hrách.

3. Pořádná porce soli pomůže, pokud dostanete křeče. Zde sodík působí jako protihráč draslíku, který při předávkování zvyšuje sklon ke křečím.

4. Vitamíny B jsou obsaženy především v listové zelenině, luštěninách a celozrnných výrobcích. Dostanete- li křeč, musíte postižený sval uvolnit a nenapínat ho. Při křeči v lýtku je důležité ohnout koleno, aby lýtkový sval nebyl natažený.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno