Kuvajt

Kuvajt, neboli Stát Kuvajt, je stát v jihozápadní Asii, ležící u Perského zálivu. Jde o malou monarchii, která má stejnojmenné hlavní město.

Kuvajt

Kuvajtské věže

Kuvajtské věže, neboli Kuwait Towers, je skupina tří tenkých věží v Kuwait City, stojící na výběžku do Perského zálivu. Byly šestou a zároveň poslední skupinou ve větším systému 34 Kuvajtských vodních věží. Tyto tři věže byly postaveny ve stylu značně odlišném od ostatních pěti skupin. Kuvajtské věže byly oficiálně slavnostně otevřeny v březnu 1979 a jsou považovány za orientační bod a symbol moderního Kuvajtu.

Věže byly uzavřeny z důvodu údržby od března 2012 do 8. března 2016. Zařízení Kuvajtských věží provozuje a spravuje státní společnost Touristic Enterprises Company. Hlavní věž je 187 metrů vysoká a nese dvě koule. Spodní koule má ve své spodní polovině nádrž na vodu o objemu 4 500 metrů krychlových a v její horní polovině je restaurace s kapacitou 90 osob, kavárna, salonek a přijímací sál. V horní kouli, která se tyčí do 123 metrů nad hladinou moře a každých 30 minut se otočí kolem své osy, se nachází kavárna. Druhá věž je vysoká 147 metrů a slouží jako vodárenská věž. Ve třetí věži není skladována voda, ale je zde zařízení pro osvětlení dvou větších věží.

Velká mešita v Kuvajtu

Kopule mešity má průměr 26 metrů a výšku 43 metrů. Mešita pojme až 10 000 mužů v hlavním modlitebním sále a až 950 žen v samostatném sále pro ženy. V prostoru 350 čtverečních metrů najdeme v mešitě knihovnu islámských referenčních knih a dokumentů. Aby bylo možné pojmout velký počet vozidel patřících věřícím, v mešitě najdeme také pětipatrové parkoviště, které je umístěno pod východním nádvořím a které pojme až 550 aut. Stavba mešity začala v roce 1979 a byla dokončena v roce 1986. Minaret mešity, který se nachází v severozápadním rohu, připomíná andaluskou architekturu.

Kuvajt

Věž Al Hamra

Je to nejvyšší budova v Kuvajtu. Stavba mrakodrapu začala v roce 2005 a byla dokončena v roce 2011. Je to nejvyšší zakřivený betonový mrakodrap na světě, navržený architektonickými kancelářemi Skidmore, Owings & Merrill a Ramshir a Callison. Výška budovy je neuvěřitelných 414 m. Z jihozápadní a jihovýchodní části se rozprostírají klenuté stěny po celé výšce věže a je zde bezsloupová, 24 metrů vysoká hala. Věž byla zařazena do seznamu nejlepších vynálezů roku 2011.

Kuvajtské vědecké centrum

Vědecké centrum Kuvajtu slouží jako centrum pro environmentální vzdělávání v oblasti Perského zálivu. Má rozlohu přes 80 000 metrů čtverečních, přičemž budova pokrývá více než 18 000 metrů čtverečních. V centru se také nachází, ihned po Dubaji, největší akvárium na Středním východě, kde je více než 100 různých druhů zvířat. Spolu s akváriem obsahuje mimo jiné také kino IMAX, přístav historických plachetnic a obchod se suvenýry. Vědecké centrum se zrodilo z vize bývalého amira šejka Jabera Al-Ahmeda Al-Jabera Al-Sabah, který byl inspirován k vybudování centra, které nadchne děti i dospělé.

Centrum přináší zázraky vědy a posouvá se tak, aby inovovalo a zapojilo se do různých vědeckých oblastí a aby pomohlo vybudovat udržitelnou budoucnost pro Stát Kuvajt. Kuvajtská nadace pro rozvoj věd měla za úkol vytvořit centrum, kde by se lidé všech věkových kategorií a všech sociálních vrstev mohli scházet v zájmu vědy a její role v naší budoucnosti. Vědecké centrum bylo založeno v dubnu roku 2000 s posláním propagovat vědu, technologii a kulturu vědy v Kuvajtu.

Každá z atrakcí se zaměřuje na poskytování vědy zábavným, ale zároveň vzdělávacím způsobem. Kromě tohoto základního principu Vědecké centrum zabudovalo do své hlavní mise, vize a do svých hodnot potřebu pomáhat budovat udržitelné životní prostředí, což vedlo k řadě iniciativ v zájmu záchrany místních zvířat, ochrany Arabského zálivu a vzdělávání veřejnosti o znečištění životního prostředí.

Park Al Shaheed

Park Al Shaheed je největší městský park v Kuvajtu. Park je považován za nejvýznamnější projekt zelené infrastruktury v Kuvajtu a má jednu z největších nadstavbových zelených střech na světě. Park je součástí nové Kuvajtské národní kulturní čtvrti a skládá se z několika částí. Druhá část byla slavnostně otevřena v dubnu 2017 a největší třetí část je v současné době ve výstavbě.

Park Al Shaheed je plně integrovaná kulturní platforma se špičkovou architekturou a uměleckými díly. Amfiteátr parku se diverzifikuje do různých druhů zahrad. Je to například Muzejní zahrada, Sezónní zahrada a další.

Najdeme zde také muzea, výstavní plochy, venkovní divadla a centra pro hudební koncerty, divadelní představení, umělecké výstavy a další druhy kulturních akcí. Nová část parku zahrnuje skatepark, parkour, překážky na lezení v korunách stromů, víceúčelový areál pro mládež, či deskové a interaktivní hry. Části parku Al Shaheed také obsahují několik historických zón, jako je pamětní zóna a muzejní zóna. Park je součástí nové Kuvajtské národní kulturní čtvrti.

Muzea v parku Al Shaheed

V parku Al Shaheed najdeme tato muzea:

Muzeum vzpomínek

Muzeum vzpomínek ukazuje kritické okamžiky, které formovaly kuvajtský národ. Uprostřed muzea jsou čtyři ikony, které symbolizují čtyři nejdůležitější bitvy v dějinách Kuvajtu. Návštěvníci mohou přispět svou vlastní zkušeností tak, že zaznamenají své svědectví v interaktivních kioscích, nazývaných „Stánky s příběhy“, pro další generace.

Muzeum biotopů

Muzeum biotopů zobrazuje bohatství a rozmanitost přírodních stanovišť Kuvajtu prostřednictvím velkého množství interaktivních programů a scénografických představení. U vchodu dostanou návštěvníci „Secí tiket“ obsahující čip, který jim umožňuje získat informace o konkrétním semenu a komunikovat s každým z multimediálních zdrojů v muzeu. Divadlo Forces, 26 metrů dlouhá audiovizuální projekce, zobrazuje krásu různých biotopů Kuvajtu prostřednictvím velkolepých panoramatických výhledů.

Muzea nabízí systém audio průvodce pro úplný zážitek návštěvníků s detekcí přítomnosti, automatickým připojením a synchronizací s multimediálním zařízením muzea.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno