Po revoluci začínaly postupně vznikat komerční posilovny. A dnes posilovnu či jiné fitness zařízení najdeme i v každém menším městečku. Dnešní doba nám přináší málo pohybu a jak nutné občas zajít třeba do posilovny.
V dřívějších dobách nebylo vůbec snadné najít někde nějaké informace o tom jak správně cvičit v posilovně. Nebyly jako dnes časopisy o fitness a kulturistice (např Svět Kulturistiky či Muscle Fitness) nebo spousta webových stránek o kulturistice a fitness. Kulturistika zažila svůj největší boom když v ní závodil Arnold Schwarzeneger. Arnold dal kulturistice velikou sláva a také proto se stál neslavnějším kulturistou všech dob. Mimo kulturistiky existuje také fitness ,ve kterém musí závodníci ve volných sestavách předvést také nějaké gymnasticky prvky (salta atd.). Existuje také další forma a to bodyfitness. Tady je váha závodníka omezena vždy nějakým váhovým limitem. Takže závodníci jsou méně svalnatí.
Důležitost výživy
V kulturistce hraje prim výživa. Výživa hraje až 80 procent úspěchů kulturistiky. Kulturistka musí přijmat jak dostatek bílkovin a sacharidů, musí také sledovat nutriční hodnoty potravin . Je proto důležité osvojit si spoustu teoretických informací a výživě a také o doplňích výživy. Prostě bez správné stravy nedosáhnete nikdy takových výsledků. Takže studujte pravidelně informace o výživě. Bez správné výživy nemáte mnoho šancí.
Jaké vybrat cviky ve fitku
Cviky v posilovně je důležité pravidelně měnit. Jinak dochází ke stagnaci. Cviky na břicho můžete provádět v různých variacích a kombinacích. Vždy provádějte techniku cviku korektně a zcela správně, jinak to nemá smysl. Jako cviky na záda doporučuji určité mrtvé tahy. Důležité je procítit zádové svalstvo. Myslete nad správnou techniku. Mrtvý tah se musí cvičit správně, jinak můžete napáchat velké škody na vašem zdraví a to určitě nechcete.